Photo: Tugba Cokluk.Photo: Tugba Cokluk

Seyahat Kaydı

Türkiye’ye seyahat edecekseniz Norveç Dışişleri Bakanlığı’na gönüllü kaydınızı yaptırmak ister misiniz?

Büyükelçiliğimiz, uzun veya kısa süreli ziyarette bulunacak olan Norveç vatandaşlarına www.reiseregistrering.no  adresinden yeni sistemimize kayıt yaptırmalarını önerir.

www.reiseregistrering.no adresinden kayıt yaptırmanız hem sizin, hem de büyükelçiliğimiz için faydalı olacaktır.

Kayıt yaptırmanız, bulunduğunuz yerde gerçekleşebilecek herhangi ciddi bir durum karşısında dış temsilciliğimizin size ulaşabilmesini kolaylaştıracaktır.

Kişisel bilgilerinizi kaydettiğiniz takdirde, herhangi bir kriz durumunda dış temsilciliğimiz hızlıca, e posta, sms veya telefon gibi otomatik bilgi sistemleri ve hizmetleri aracılığıyla size ulaşma imkanına sahip olacaktır.

 Kayıt yaptırmak zorunlu olmamakla birlikte, her ihtimale karşı hazırlıklı olmak açısından önemlidir.

Kişisel bilgiler, kişilik hakları yasası uyarınca güvence altında tutulur ve kesinlikle paylaşılmaz.  Bilgilerinize erişim imkanı sadece size aittir ve istediğiniz zaman değiştirme ve silme yetkisi yine sadece size aittir.

Kayıt yaptığınız zaman ve ziyaretiniz süresince cep telefonunuz erişime açık olmalıdır.

Herhangi bir kriz durumunda dış temsilciliğimiz www.reiseregistrering.no adresinde kayıtlı olan Norveç vatandaşlarına en hızlı ve uygun şekilde ulaşarak duruma ilişkin somut bilgi ve önerileri paylaşacaktır.

Herhangi bir kriz durumunda öncelikle Türk kurum ve yetkilileri tarafından paylaşılan güncel bilgileri edinmenizi öneririz.

Türkiye’de bulunduğunu ancak www.reiseregistrering.no adresine kayıt yaptırmamış veya eksik kayıt yaptırmış olduğunu düşündüğünüz yakınlarınız varsa kendilerine bu bilgileri iletmenizi öneririz.

İyi yolculuklar dileriz.


Bookmark and Share